چرا کلاس‌های آیریسک برترین کلاس‌های المپیاد هستند؟

پیش‌تر نوشته بودم [+] چند عبارت هستند که در آن‌ها بار منفی می‌توان پیدا کرد. مثلا اولین بودن به تنهایی ارزش نیست، زیرا هر روز می‌توانیم اولین نفری باشیم که در طول تاریخ یک کار بیهوده یا حتی دور از جان شما، احمقانه را انجام دهیم. (همین الان اولین نفری باشید که سوسک و پیاز و بستنی می‌خورید.)

بعضی از عبارت‌ها هم در خود دروغ پنهان دارند! مثلا همین برترین یا موفق‌ترین یا … وقتی که مرجعی برای ارزش گذاری فعالیت نباشد. فرض کنید در یک سال تحصیلی هیچ پرسش و امتحانی برگزار نشود و تا آخر سال نمره‌ای برای دانش‌آموزان در نظر گرفته نشود. حالا اگر کسی ادعا کند که برترین است، حرف او را چگونه تایید می‌کنید؟ اعداد و ارقام هستند که بسیاری از ارزش‌ها را روشن می‌کنند. تازه این بر فرض آن است که همه راست‌گو باشند و کسی لافِ کاری را نزند. اگر من فردا در خیابان بگویم برترین بازیکن فوتبال هستم و در 4 جام جهانی آقای گل شده‌ام و حالا برای بیان خاطراتم نفری 1000 تومان می‌خواهم،‌ دو اتفاق می‌افتد. عده‌ی زیادی کمی فکر می‌کنند و به من می‌خندند یا اخم می‌کنند و خلاصه می‌فهمانند که برو بابا این دام بر مرغ دگر نِه! یک عده هم ممکن است ساده‌لوحی کنند و دور و بر من جمع شوند تا پولهایشان را به جیبم ترانسفر کنم.

این خلاصه‌ی چیزی بود که قبلا درباره‌اش صحبت کرده بودم و اما نکته‌ی جدید اینکه اگر یک کار خوب، معرفی نشود، مجال برای دروغ‌ها باز خواهد شد. اگر کسی نداند آقای گل تاریخ فوتبال چه کسی بوده است، من راحت می‌توانم دروغ‌هایم را به پول تبدیل کنم. این شد که تصمیم گرفتم بنشینم و در غیاب هر گونه مرجع ارزش‌گذاری معتبر، به صورت یک‌طرفه بنویسم که چرا فکر می‌کنم کلاس‌های آیریسک برترین کلاس‌هایی است که در ایران برگزار می‌شود. هشت دلیل برای این ادعا پیدا کردم که ممکن است بعدا بیشتر شود. برای دیدن این دلایل به اینجا مراجعه نمایید.

اگر مشکلی با این دلایل دارید یا دروغ‌هایی را در آن پنهان می‌بینید، حتما آن‌ها را به آیریسک گزارش کنید تا رسیدگی و در صورت لزوم اصلاح شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *