مراسم پایان دوره و جشن اهدای مدال 90

مراسم پایان دوره و اهدای مدال المپیادهای علمی کشور سال 90 ، در تاریخ 21 فروردین 1391 با حضور وزیر آموزش وپرورش، معاون علمی فناوری رئیس جمهور، رئیس کمسیون فرهنگی مجلس و معاون پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش برگزار شد. دانش پژوهانی که به همراه پدر و مادر خود در این مراسم حضور یافته بودند، پاداش معنوی سالها سرمایه گذاری را دریافت نموده و به نحو شایسته ای از زحمات ایشان تقدیر شد. اگرچه این جشن با تاخیری حدود 7 ماه انجام شد، اما نحوه برگزاری آن نسبت به جشن مدالهای سال 89 روند رو به رشدی را نشان میداد.

از روزهای پایانی سال 1390 دوستانی در درون باشگاه دانش پژوهان جوان لزوم اطلاع رسانی به موقع و همگانی آیریسک را احساس کرده اند و حمایتهای معنوی خوبی را از این مجموعه انجام میدهند. در این رابطه از دیدگاه انتقادپذیر مدیریت جدید -جناب آقای میرزایی- و روابط عمومی باشگاه -جناب آقای صولتیان- کمال تشکر را داریم. در این بین هنوز کسانی وجود دارند که فکر میکنند جریان باز اطلاع رسانی، سنگ بزرگی در برابر فعالیتهای آنها است و این موضوع را در این جشن نیز ابراز نمودند. به این دوستان یادآوری میکنیم که پوشش ضعفها و عدم اطلاع رسانی، هیچ گاه به این معنی نیست که مشکلی وجود ندارد و بالاخره دم خروس از جایی نمایان خواهد شد. با توجه به اینکه هدف مجموعه آیریسک و معاونت دانش پژوهان جوان، پیشرفت علمی و سطح آگاهی نوجوانان ایرانی است، امیدواریم در آینده نزدیک هم افزایی مناسبی صورت گیرد تا دانش پژوهان از آن به طور کافی بهره مند شوند. به یاد داشته باشیم با درجا زدن در دنیایی که هر لحظه دانش افزایی دارد نمیتوانیم جایگاه مناسبی را به دست آورده یا حفظ کنیم.

مجموعه آموزشی و اطلاع رسانی آیریسک در پنج سال گذشته سهم بسیار بزرگی از بار آموزش و اطلاع رسانی حوزه المپیاد را به دوش کشیده است و در هر مقطعی که دانش پژوهان نیاز به همراهی و یاری داشته اند در کنار ایشان بوده است. این نخبگان سرمایه های ایران و باشگاه دانش پژوهان هستند و بدون ایشان و قدمهایی که در طول مسیری چند ساله با ایشان برداشته شده است، المپیاد ایران اندوخته و قدرتی برای رقابتهای جهانی نخواهد داشت. پس بهتر است به جز هنگام جشن و شادی، در هنگام سختی ها نیز با آنها همراه و همفکر باشیم. زیرا یک نخبه، علاوه بر استعداد خدادادی، نیاز به رشد در مسیر مناسب دارد.

امیدواریم با نظر مساعدی که مسوولین معاونت دانش پژوهان برای برگزاری جلسات هم اندیشی و برنامه ریزی المپیادهای کشور دارند، بتوانیم تاثیرگذاری بیشتری بر کاهش مشکلات جامعه المپیادی کشور داشته باشیم. جامعه ای که هرساله بیش از صدهزار دانش آموز آن را تشکیل میدهند و جمعیتی چند میلیونی در سراسر جهان پشتیبانی آن را بر عهده دارد. باید برای تمام این سرمایه ها برنامه ریزی و خدمات دهی مناسب انجام شود، زیرا نمیتوان انتظار داشت از زمین بایری که به امید خدا رها شده و گه گاه به آن رسیدگی میکنیم، بهترین میوه ها را برداشت کنیم.

 

3 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *