پذیرفته شدگان و تحلیل نتایج مرحله دوم المپیاد 1390

پس از ماهها اضطراب شیرین، بالاخره در روز چهارشنبه 25 خرداد 1390 نتایج پذیرفته شدگان المپیادهای علمی سال 1390 اعلام شد. برای دریافت اسامی قبول شدگان (قبل از اعلام نتایج اعتراض)، بخشنامه باشگاه دانش پژوهان جوان برای ارایه اعتراض و نکات آیین نامه اجرایی برای ثبت نام، میتوانید در اینجا کلیک کنید.

برنامه ریزی برای موفقیت در المپیاد علاوه بر تعیین سرنوشت علمی تعدادی از دانش پژوهان و استعدادهای ایران، باعث ارزش گذاری بر تلاشهای یک مجموعه مدیریتی و آموزشی نیز میشود. سایت المپیادهای علمی ایران از بدو تاسیس تمام تلاش خود را برای افزایش سطح علمی و بهینه سازی برنامه ریزی آموزشی در تهران و شهرستانهای مختلف کشور نموده است؛ بنابراین بنا به رسم سالهای گذشته، اطلاعات آماری پذیرفته شدگان استانهای مختلف کشور به تفکیک رشته و جنسیت آماده شد و در اینجا ارایه گردید.

تعدادی از مدارس شهر تهران (که بیشترین سهم را در قبولی دانش پژوهان در مرحله دوم دارد)، انرژی و زمان زیادی را صرف پرورش استعداد دانش آموزان میکنند تا در رشته مورد علاقه ی خود به بالاترین جایگاه مورد نظر برسند. اما هستند مدارسی که با در پیش گرفتن روشهای ناصحیح [دنبالک تصمیم باشگاه برای جلوگیری از تقلب در آزمون المپیاد] و ارایه آمار دروغ، سعی در افزایش اعتبار خود و جذب اولیای دانش آموزان دارند. بنابراین همچون مرحله اول [دنبالک آمار دبیرستانهای تهران در مرحله اول المپیاد 1389]، آماری برای مرحله دوم المپیادهای سال 1390 تهیه شد و در آن تعداد قبولی های هر دبیرستان به تفکیک رشته ارایه گردید [دنبالک آمار دبیرستانهای تهران در مرحله دوم المپیاد 1390].

امیدوارم پس از ادغام باشگاه دانش پژوهان جوان و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و تاسیس «مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان»، خانم مهری سویزی که به تازگی به عنوان رییس این نهاد جدید منصوب شده است و همکاران ایشان بتوانند روند رو به رشدی را برای ایران در عرصه های بین المللی به ارمغان آورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *