چرا المپیاد؟ – مقدمه

 1. مقدمه، چرا المپیاد؟

چرا توصیه میکنیم دانش آموزان بهترین دوران زندگی خود را صرف مطالعه ای یکسویه و تک جهته کنند؟ دورانی از زندگی که هر نوجوانی میتواند تمام آینده خود را در آن بسازد و ممکن است با طناب المپیاد به ته جاه نا امیدی یا غرور سقوط کند…

المپیاد یک مسابقه علمی است و پیشرفت علمی میتواند یکی از گزینه های مطلوب نوجوانان باشد. شرکت در مسابقه ایمقدمه، چرا المپیاد؟ بزرگ انگیزه ای بزرگ و کوششی بیشتر طلب میکند و اگر دانش آموزی این انگیزه را در خود احساس کند چرا باید آن را ناکام گذارد؟

از سوی دیگر اکنون المپیاد علاوه بر راهی برای پیشرفت علمی به عنوان یک مسابقه برای تعیین سرنوشت نیز بدل شده است. شما با کسب مدال میتوانید از مزایای نخبگی بهره مند شوید، امتیازاتی که اگرچه برای کوششی چند ساله اندک و ناچیز هستند، اما در ایران امروز میتوانند کورسوی امیدی به سوی آسایش ذهنی و موفقیت باشند. همچنین باور عمومی این است که فرد “المپیادی” در همه جای دنیا از احترام ویژه برخوردار است و تا انتهای زندگی علمی خود میتواند از فواید برنده شدن در این مسابقه استفاده کند.

قصد دارم در چند بخش، ویژگی های این آزمون و مزایا و معایب آن را که به طور تجربی مشاهده کردم، برای خوانندگان نیز بازگو کنم. اگر شما نیز دوست دارید در این نوشته سهیم باشید، میتوانید از بخش تماس با من، تجربیات خود را بفرستید تا در جای مناسب طبقه بندی شود.

7 نظر

  • دوست من، در این مقالات میخوام با هم ببینیم ارزش داره یا نه! به نظرم بهتره شما چیزهایی که به دست آورده اید و چیزهایی که از دست داده اید را فهرست کنید تا بهتر بتونیم درباره شون صحبت کنیم.

 1. سلام. خوب هستید؟ من دنبال فوائد المپیاد برای دانش آموزان میگردم.. راستش می خوام یه مقاله این طوری بنویسم ولی مطلب پیدا نمی کنم میشه اگه مطلبی دارین کمکم کنید؟؟ ممنون میشم

 2. سلام.حوصله میل کردن ندارم.همین جا می نویسم.
  اولا این که بعد از فاینال تصمیم داشتم که هم چی چیزی بنویسم چه طلا بشم چه نقره که شدم.من بعد اینکه نقره شدم ناراحت شدم ولی نه خیلی. چون به این نتیجه رسیده بودم که المپیاد یه مسیره نه یه هدف و من تو این مسیر هم دوستای خوبی پیدا کردم و تجارب ارزنده ای.و با این که طلا نشدم به نطر خودم چیزای زیادی بدست آوردم البته شکی نیست که طلا بهتر بود.
  به همه ی دوستانی که دارند المپیاد می خونند می خواد اینو بگم اگه بخوای تو المپیا نتیجه گرا باشی برات یه قماره!ولی اگه بخوای وظیفه گرا باشی بهترین سال عمرت همین سال المپیاده.در ضمن یک المپیادی باید در طول زندگی المپیادیش قواعد بازی رو بلد باشه یعنی ممکنه ببازی نباید مثل بچه ها گریه کنی باید پاشی(در واقع اون موفس که میگن چه کسی پنیر منو جا به جا کرد.)
  دیگه حسش نیس تو دوره تنمون به تن شیرازیا خورد بی حس شدیم.:دی
  در ضمن آقای خلینا من علاقمند به پلیمر هم هستما:دی حالا که نقره یک شدم شاید بیام امیر کبیر پلیمر :دی:دی
  در ضمن کتاباتون هم خوب بود برا مرحله دو.(البته کتاب مسعود جعفری بهتر بود):دی ولی اکثرشون کمک کرد.
  آرزوی بهترین ها برای همه ی المپیادی ها.
  شما رو هم تو اون سایت ملعوم می بینم:دی

 3. سلام. خوب هستید؟ من دنبال فوائد المپیاد برای دانش آموزان میگردم.. راستش می خوام یه مقاله این طوری بنویسم ولی مطلب پیدا نمی کنم میشه اگه مطلبی دارین کمکم کنید؟؟ ممنون میشم

  • دوست گرامی، تالارهای المپیاد آیریسک پر از دوستانی است که هر یک به اندازه یک کتاب میتوانند از فواید المپیاد صحبت کنند. آنچه بیشتر نیاز به تحقیق دارد، مضرات مسابقاتی مانند المپیاد در ایران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *