آزمونهای مرحله اول المپیاد شیمی ایران

بالاخره بعد از مدتها همت کردم و سوالات ویرایش شده مرحله اول المپیادشیمی را جمع و جور کرده و در سایت خودش! گذاشتم.

این سوالات هم حکایتی داشت، اون اوایل خیلی استقبال شد و بچه های کل کشور به سرعت بین خودشون پخشش کردند. اما بعد سرو صدای ناشرها و باشگاه دراومد و هر کس ادعای سوالات را داشت. همش فکر میکردم مگه پول طراحی این سوالات از بودجه دولتی تامین نشده، پس چرا هر کس ادعایی درباره آنها دارد؟ با اینکه این آزمونها را در کتابی چاپ کرده بودم و مقتضیات مالی و اقتصادی حکم میکرد از نشر رایگانشون ناراحت بشم، اما فکرم این بود که حداقل حق یک دانش آموز ایرانی (به خصوص مناطق محروم) داشتن این اندک امکانات بوده و هست.

در مرحله بعد تعداد زیادی از سایتها فایلها را تغییر داده و با اسم خود منتشر کردند، ناراحت بودم که نتیجه زحمت ما دیگه به اسم خودمون نبود و خوشحال بودم که بار مسوولیت و پاسخگویی بین چند مرجع پخش شده است.

اینقدر این دعواها بالا گرفت که مجبور شدیم برای مدتی فایلها را دور از دسترس قرار بدیم و حالا که فکر میکنم جو خوابیده است، ویرایش جدید آنها را عمومی کردم. [لینک صفحه دانلود آزمونها]

امیدوارم که این قدم در راه کسانی برداشته شده باشد که قدرش را بدانند و بهترین استفاده را از آن ببرند.

6 نظر

 1. خیلی ممنون از اینکه آزمون های المپیاد شیمی را گذاشتید

  می خواستم بدانم که می شود کتاب های بیشتری را برای دانلود مرتبط با المپیاد شیمی بگذارید؟

  • با سلام به شما دوست گرامی،
   بانک سوالات بزرگی از منابع المپیاد شیمی در سایت المپیادهای علمی ایران گردآوری شده است. امیدوارم از این به بعد هم بتوانیم منابع جدیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

 2. سلام آقای خلینا از لطفی که به ما دارید واقعا ممنونم
  خیلی از نویسندگان هستند که سوالاتشون رو جایی پخش نمی کنند که مبادا آمار فروش کتابشون کم بشه اما شما عکس بقیه عمل می کنید و تازه خودتون هم اشاره کردید که از انتشار آن ها خوشحال هم می شوید
  این بزرگی شما رو می رسونه
  به خاطر همین نه تنها من بلکه همه دانش آموزانی که با المپیاد آشنایی دارند از شما ممنون و متشکریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *