سفرنامه زنجان سلطانیه همدان

تابعیت مسیر فرایند سفر بسیار مهمتر از تابعیت حالت آن خودنمایی میکند. به بیان غیرشیمیایی، مقصد سفر یک نقطه از کل است و مسیر سفر تعیین کننده لذت نهایی آن میباشد.

23 شهریور 89 بعد از گذشتن ماه رمضان و لغو شدن امتحان بین المللی ITIL همسر محترم، سفری به مقصد همدان را شروع کردیم. در مسیر رفت از شهرهای قزوین، زنجان، سلطانیه و گرماب گذشتیم و به همدان رسیدیم. مسیر جالبی بود که با احتساب توقف چند ساعتی ما در سلطانیه و گرماب، یک روز کامل طول کشید.

اولین ایستگاه، گنبد سلطانیه [بیشتر بدانید]

گنبد سلطانیه گنبد سلطانیه ستونها و بستهای گنبد سلطانیه

سرداب سلطانیه

پی نویس: برای ورود به ساختمان گنبد ورودیه ای 500 تومانی از هر فرد گرفته میشود، دریغ از یک شخص راهنما، دفترچه یا CD، دیوارنوشته و … امیدوارم جهت معرفی به گردشگران امکانات بیشتری فراهم شود.

ایستگاه دوم، غار کتله خور [بیشتر بدانید]

پس از عبور از جاده ای خطرناک (حتی برای ساکنین محلی) به مجموعه ای با فضا سازی مناسب در اطراف این غار شگفت انگیز رسیدیم. اگر در طول مسیر جای برای استراحت و غذاخوردن سراغ نداشتید، در اطراف این غار امکانات مناسبی تهیه شده است که میتواند پذیرای مسافرین باشد.

غار کتله خور غار کتله خور غار کتله خور

مقصد؛ همدان [بیشتر بدانید]

چند نکته از اقامت سه روزه در همدان:

  1. مسافرین شهر همدان، یادتان باشد که زمان طرح ترافیک این شهر از 9 صبح تا 12 و از 17 عصر تا 21 میباشد! بنابراین اگر هتل یا اقامتگاه شما در نواحی مرکزی شهر است، ساعت رسیدن خود را تنظیم نمایید.
  2. نقشه خیابانهای همدان به صورت دوایرمتحدالمرکز به مرکزیت میدان امام خمینی طراحی شده است. اگر مسیر را گم کردید، به راهتان ادامه دهید تا به جای اول بازگردید.
  3. در اطراف گنجنامه غذاخوری هست، اما هنگام مصرف دعا کنید که زنده بمانید.
  4. از آقای مهدی توکل (استاد گرامی دوران دبیرستان علامه حلی و استاد کنونی المپیاد شیمی شهر همدان) تشکر میکنم که علاوه بر معرفی فروشگاه های مناسب و راهنمایی ما در شهر، من را دعوت کردند تا شبی را در کنار المپیادی های اخیر همدان بگذرانیم.

مقبره بوعلی سینا سیه چادرهای بالای گنجنامه مقبره ابوعلی سینا گاو

غار علیصدر [بیشتر بدانید]

  1. علیرغم بازدیدکنندگان فراوان غار علیصدر و بلیط گرانبهای آن (7 هزار تومان) همچنان راهنمایان غار بدون کوچکترین دلسوزی و احساس مسوولیتی در طول بازدید سکوت میکنند!!
  2. منازل اطراف محدوده غار حیاط خود را به پارکینگ عمومی بدل کرده اند، نگران جای پارک نباشید.

غار علیصدر غار علیصدر غار علیصدر غار علیصدر

ارسال شده در :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *